Co warto wiedzieć o czyszczeniu klimatyzacji w samochodzie?

Ważny element

Klimatyzacja to przede wszystkim ważny element czy to naszego mieszkania czy samochodu, który zapewnia nam określony komfort zarówno w domu jak i w czasie podróży.
Klimatyzacja zazwyczaj włączamy w okresie wiosenno – letnim, kiedy to temperatury na zewnątrz samochodu utrudniają nam wygodną i komfortową jazdę. Klimatyzacja jest bardzo przydatna szczególnie w czasie upałów.

Regularne przeglądy

Przegląd klimatyzacji to bardzo ważny element podczas serwisowania naszego pojazdu. Większość fachowców zaleca, aby przegląd klimatyzacji wykonywać przynajmniej raz do roku.
Ze względu na to, iż przez okres zimowy nasza klimatyzacja jest nie aktywna, okres, w którym zalecany jest jej przegląd do okres przedwiosenny. Jeżeli nie wykonamy takiego przeglądu może dojść do sytuacji, w której wiosną czy też latem włączają klimatyzację możemy odczuwać nieprzyjemny zapach. Związany on jest przede wszystkim z gromadzeniem się w filtrze klimatyzacji i systemie chłodzącym różnego rodzaju bakterii, grzybów, a także wilgoci.

Czyszczenie i odgrzybianie

Na co w takim razie ma się składać czyszczenie klimatyzacji. Przede wszystkim musimy zadbać o czyszczenie i odgrzybianie, sprawdzić czy instalacja naszej klimatyzacji jest odpowiednio szczelna a także wymieć jeżeli istnieje taka potrzeba tak zwany filtr kabinowy. Niektórzy decydują się na zakup ozonatora do samochodu i dezynfekcje na własną rękę. Jeżeli jestem majsterkowiczem, to rozwiązanie jest zdecydowanie dla ciebie.

Zastanawiasz się nad instalacją klimatyzacji w domu? Przeczytaj: Czy warto zainwestować w klimatyzację w domu?

One Comment on “Co warto wiedzieć o czyszczeniu klimatyzacji w samochodzie?”

Dodaj komentarz