O firmie

SPS KLIMA Sp. z o.o. jest dystrybutorów urządzeń klimatyzacji z ponad 20-letnim doświadczeniem na polskim rynku. W ofercie firmy znajdują się kompleksowe rozwiązania systemowe. Firma prowadzi serwis urządzeń klimatyzacyjnych, które posiadała w dystrybucji.

Firma powstała na początku lat 90-tych, koncentrując swą działalność na sprzedaży urządzeń elektroniki użytkowej i systemów klimatyzacji marki Sanyo, ponadnarodowego koncernu powstałego w 1947 r. Od 2008 roku firma Sanyo jest częścią Panasonic Corporation. W latach 2000 – 2010 firma SPS Klima reprezentowała w Polsce również koncern McQuay, jednego ze światowych liderów specjalizujących się w projektowaniu, produkcji i sprzedaży urządzeń  służących do wentylacji i kontroli klimatu. SPS Klima posiada bardzo szeroką ofertę zarówno dla użytkowników indywidualnych jak też klientów biznesowych. Dysponuje urządzeniami typu: Split, MultiSplit, Systemy VRF, Gazowe Pompy Ciepła, Chillery, Klimakonwektory, Rooftopy oraz Systemy Klimatyzacji Precyzyjnej.

Do 2016 roku oferta firmy obejmowała rozwiązania RAC i CAC Midea oraz systemy dedykowane dla przemysłu włoskiej firmy Thermocold.

Firma Hisense rozpoczęła swoją działalność w 1969 r. w Chinach jako nieduża fabryka radioodbiorników. Od tego czasu firma stała się globalnym konglomeratem biznesowym wartym miliardy dolarów. Grupa Hisense zatrudnia ponad 75000 pracowników na całym świecie i dysponuje 14 zakładami produkcyjnymi oraz 11 ośrodkami R&D. Hisense posiada też siedziby regionalne zlokalizowane w Ameryce Północnej, Europie, regionie Azji i Pacyfiku, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Ameryce Środkowej i Południowej. Produkty Hisense są sprzedawane w ponad 130 krajach przynosząc przychód na poziomie 15 mld USD (dane za 2013 r.).

SPS Klima posiada bardzo szeroką ofertę zarówno dla użytkowników indywidualnych jak też klientów biznesowych. Dysponuje urządzeniami typu: Split, MultiSplit, Systemy VRF, Gazowe Pompy Ciepła, Chillery, Klimakonwektory, Rooftopy oraz Systemy Klimatyzacji Precyzyjnej.

Firma współpracuje z siecią ponad 120 partnerów handlowych.Obsługuje szereg firm w tym również klientów sieciowych wymagających najwyższej jakości obsługi serwisowej. Od lat nadrzędnym celem firmy SPS Klima jest dostarczanie nowoczesnych, energooszczędnych rozwiązań systemów ogrzewania i klimatyzacji, a w ostatnim czasie również kogeneracji.

Obsługuje szereg firm w tym również klientów sieciowych wymagających najwyższej jakości obsługi serwisowej, jak np. T-Mobile. Centralny magazyn sprzętu i części znajduje się w Warszawie gwarantując sprawną dostawę do klientów firmy.

Od lat nadrzędnym celem firmy SPS Klima jest dostarczanie nowoczesnych, energooszczędnych rozwiązań systemów ogrzewania i klimatyzacji, a w ostatnim czasie również kogeneracji. Urządzenia wyposażone w systemy sterowania dostosowane są do potrzeb klientów biznesowych i indywidualnych. Sukcesywnie wspieramy klientów, gwarantując im najefektywniejsze implementacje tych technologii wbudownictwie. Ponad dwudziestoletnie doświadczenie firmy oraz doskonałe przygotowanie kadry, której umiejętności potwierdzają liczne certyfikaty, pozwala na realizacje nawet największych wdrożeń i najbardziej skomplikowanych projektów.

Jesteśmy partnerem Krajowego Forum Chłodnictwa oraz Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP, jak również Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji KIGEiT.

Podstawowe atuty naszej firmy to:

  • Nowoczesne, energooszczędne rozwiązania w oparciu o pompy ciepła
  • Szeroki asortyment urządzeń
  • Zaawansowana automatyka sterująca
  • Monitoring zużycia energii
  • Wsparcie techniczne
  • Szkolenia
  • Magazyn urządzeń i części zamiennych
  • Rozbudowana sieć  dystrybucyjna
  • Ponad 20-letnie doświadczenie

SPS Klima należy do Krajowego Forum Chłodnictwa: