O firmie

SPS KLIMA Sp. z o.o. prowadziła sprzedaż urządzeń klimatyzacji, będąc jednym z głównych dystrybutorów z ponad 20-letnim doświadczeniem na polskim rynku. W ofercie firmy znajdowały się kompleksowe rozwiązania systemowe. Firma prowadziła serwis urządzeń klimatyzacyjnych, które posiadała w dystrybucji.

Firma powstała na początku lat 90-tych, koncentrując swą działalność na sprzedaży urządzeń elektroniki użytkowej i systemów klimatyzacji marki Sanyo, ponadnarodowego koncernu powstałego w 1947 r. Od 2008 roku firma Sanyo jest częścią Panasonic Corporation. W latach 2000 – 2010 firma SPS Klima reprezentowała w Polsce również koncern McQuay, jednego ze światowych liderów specjalizujących się w projektowaniu, produkcji i sprzedaży urządzeń służących do wentylacji i kontroli klimatu. SPS Klima posiadała szeroką ofertę zarówno dla użytkowników indywidualnych jak też klientów biznesowych (urządzenia typu: Split, MultiSplit, Systemy VRF, Gazowe Pompy Ciepła, Chillery, Klimakonwektory, Rooftopy oraz Systemy Klimatyzacji Precyzyjnej).

Do 2016 roku oferta firmy obejmowała rozwiązania RAC i CAC Midea oraz systemy dedykowane dla przemysłu włoskiej firmy Thermocold.

Spółka współpracowała również jako generalny przedstawiciel z koncernem Hisense. Firma Hisense rozpoczęła swoją działalność w 1969 r. w Chinach jako nieduża fabryka radioodbiorników. Od tego czasu firma stała się globalnym konglomeratem biznesowym wartym miliardy dolarów. Grupa Hisense zatrudnia ponad 75000 pracowników na całym świecie i dysponuje 14 zakładami produkcyjnymi oraz 11 ośrodkami R&D. Hisense posiada też siedziby regionalne zlokalizowane w Ameryce Północnej, Europie, regionie Azji i Pacyfiku, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Ameryce Środkowej i Południowej. Produkty Hisense są sprzedawane w ponad 130 krajach przynosząc przychód na poziomie 15 mld USD (dane za 2013r.).

SPS Klima współpracując z siecią ponad 120 partnerów handlowych obsługiwała szereg firm, w tym również klientów sieciowych wymagających najwyższej jakości obsługi serwisowej.

Przez szereg lat nadrzędnym celem firmy SPS Klima było dostarczanie nowoczesnych, energooszczędnych rozwiązań systemów ogrzewania i klimatyzacji.

Zgromadzenie Wspólników Spółki SPS Klima uchwałą nr 3 Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników z dnia 16 marca 2018 roku postanowiło rozwiązać Spółkę oraz o otwarciu likwidacji Spółki.